Εκπαιδευτικά Προγράμματα

Προγράμματα Εκπαίδευσης

Στο Τμήμα Ένταξης του σχολείου μας...

Την Δευτέρα 4 Δεκεμβρίου οι μαθητές του ΣΤ1 τμήματος του σχολείου στα πλαίσια του μαθήματος Κοινωνικής & Πολιτικής Αγωγής επισκέφτηκαν το Τμήμα Ένταξης (ΤΕ)του σχολείου μας.

Ενημέρώθηκαν για τον τρόπο λειτουργίας του τμήματος και συζήτησαν με τον κ. Δημψάνα Ευθύμιο, δάσκαλο του ΤΕ λύνοντας πολλές από τις απορίες τους .

"Γερμανικό Πρωινό"

Στο πλαίσια του μαθήματος των γερμανικών οι μαθητές της ΣΤ' και της  Ε΄τάξης του σχολείου μας γερμανικό πρωινό.
Μαζί με την καθηγήτρια των Γερμανικών του σχολείου μας κ. Κεζαντζανίδου Σοφία , τα παιδιά απόλαυσαν λουκάνικα (Wurst), Brezel, μαρμελάδες, μέλι και νουτέλα (Marmelade, Honig und Nuss-Nugat Creme) και πολλά άλλα που έκαναν το μάθημα βιωματικό, πολιτισμικό, αλλά και πολύ νόστιμο?

Επίσκεψη στο 1ο Ειδικό Σχολείο Λάρισας - ΔΑΔ

Επίσκεψη στο 1ο Ειδικό Σχολείο Λάρισας ? ΔΑΔ πραγματοποίησε  το Ε1 και Ε2 του σχολείου μας την Τρίτη 28 Μαρτίου και τη Τετάρτη 29 Μαρτίου αντίστοιχα.

Οι μαθητές και οι εκπαιδευτικοί είχαν την ευκαιρία να γνωρίσουν τα παιδιά του Ειδικού  σχολείου και να συμμετέχουν όλοι μαζί σε εκπαιδευτικές δράσεις στα πλαίσια της συνεκπαίδευσης μαθητών.

Ευχαριστούμε το Διευθυντή κ. Φωτίου, το διδακτικό προσωπικό του σχολείου και τους μικρούς μαθητές για τη φιλοξενία.